Chicken Wire Florist Rolls HexNet 24g (20cmx20m) CWHN2020SI
SKU: CWHN2020SI
This Galvanised Steel Hexnet Florist Roll of Chicken Wire in Silver is a small-medium width variety of florist-friendly mesh, designed for small to medium floristry projects.
Rust-resistant for up to one year, this 24-gauge chicken wire is easy to cut, shape, and secure. This product is designed to facilitate floristry design in projects such as securing flowers to arbours, casket saddles, table centrepieces, and more.
This product is sold individually, in a 20cm wide roll that measures 20m long. The aperture measures 2-2.5cm x 4cm.
(CWHN2020SI)
| SKU | CWHN2020SI |
| Brand | KOCH |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |